Ukončené

Podpůrné sítě inkluzivního vzdělávání

Registrační číslo projektu: CZ.02.3.61/0.0/0.0/19_075/0016963

KA3 – Podpůrná síť – MŠ a SPC personální a metodická podpora škol

„Projekt se soustředí na naplnění dlouhodobých strategických plánů sociálního začleňování a inkluzivního vzdělávání na území města Jihlava. V rámci projektu dojde k nastavení a fungování jednotného metodického vedení a dále k vytvoření podpůrných sítí na území města Jihlava v oblasti zavádění inkluzivního vzdělávání a začleňování dětí/žáků ze sociálně znevýhodněného a kulturně odlišného prostředí do prostředí běžného.“

Mateřská škola a Speciálně pedagogické centrum je partnerskou organizací projektu "Podpůrné sítě inkluzivního vzdělávání". Naše organizace zajišťuje aktivity:

• Speciální pedagog ŠPZ
  • Psycholog ŠPZ
  • Podpora hospitací a sdílení dobré praxe mezi pedagogickými a nepedagogickými pracovníky MŠ
  • Hospitace a sdílení dobré praxe mezi pedagogickými i nepedagogickými pracovníky škol

Ve spolupráci s Magistrátem města Jihlavy také aktivitu Semináře, debaty, osvětové aktivity.

„Šablony III. – Dostupná speciálně pedagogická péče"

Projetk je spolufinancován Evropskou unií.

Zahájení projektu leden 2021

Datum ukončení projektu prosinec 2022

Projekt se týká aktivit:

1. Personální podpora speciálního pedagoga do MŠ.
  2. Projektové dny
  3. Sdílení zkušeností pedagogů z různých škol/školských zařízení prostřednictvím vzájemných návštěv

„Učící se malotřídky:“ klíčová aktivita KA03 – Využití spontánnosti předškolních dětí v objevování psané řeči a hledání způsobů jejího „uchopení“

Zahájení projektu leden 2017, ukončení prosinec 2020

Hlavním cílem projektu je podpora čtenářské gramotnosti u předškolních dětí, zajištění kolegiální podpory a vzájemného učení pedagogů mateřských škol v oblasti čtenářské pregramotnosti. Vytvoření metodiky, DVD, screening, databáze a výroba pomůcek. Vytvoření baterie inovativních námětů pro praktické činnosti přímo podporující čtenářskou pregramotnost.

„Šablony II. – Zvyšování kvality předškolního vzdělávání"“

Zahájení projektu leden 2019

Předpokládané datum ukončení projektu prosinec 2020

Projekt se týká dvou aktivit:

1. personální podpora speciálního pedagoga do MŠ
  2. Cílem aktivity je podpořit profesní růst pedagogických pracovníků pomocí dlouhodobého vzdělávání a průběžného sebevzdělávání.
    Vzdělávání bude probíhat formou absolvování vzdělávacího programu akreditovaného v systému DVPP.

„Šablony I. – Personální podpora“

Zahájení projektu leden 2017 - prosinec 2018.

„BIG“(Bildungskooperation in den Grenzregion) – Spolupráce příhraničních regionů v oblasti vzdělávání

Zahájení projektu červenec 2016 - ukončení projektu říjen 2019

Hlavním cílem projektu je zvýšení interregionálních kompetencí všech účastníků projektu se zaměřením na podporu vícejazyčnosti, odstraňování stále trvající jazykové bariéry mezi oběma stranami příhraničních regionů a pochopení mulikulturality

Projekt – „SPC Jihlava – Integrace pro všechny“